Folkemøte: kommuneplanens samfunnsdel

Onsdag 26. januar 2022 arrangerte vi et folkemøte på Ulvsvåg grendehus. Anledningen var kommuneplanens samfunnsdel. Det var mange som møtte opp på møtet og det gledelige var at mange deltok via streamingen.

En viktig del i prosessen med å utarbeide kommuneplanens samfunnsdel er forankringen og involvering av befolkningen, derfor var dette møtet svært viktig. Det nye var at vi hadde utarbeidet med digital undersøkelse og alle som fulgte streamingen kunne også delta. Alt skjedde live og alle som deltok kunne se resultatene som de poppet inn. På det meste var det over 108 personer som svarte på spørsmålene. Alle spørsmålene med resultater kan dere se her pdf, 3 MB, åpnes i nytt vindu..

På bildet ser dere resultatet i en ordsky på spørsmålet om fordelen med å være en sammenslått kommune. De ordene som blir litt større er fordelene som flere har sendt inn. Ordene som peker seg ut er: økonomi, mangfold og utviklingsmuligheter.  

Etter den digitale undersøkelsen var det mulig for alle som ønsket og komme med sine tanker og ønsker.

Dere har fremdeles mulighet med å komme med skriftlig innspill, bruk skjemaet nederst.

Opptak fr folkemøtet finner du her. Lenke til et annet nettsted, åpnes i nytt vindu.

 

Tekst: Bedriftskompetanse

Sist oppdatert

Fant du det du var på jakt etter?
Fant du det du var på jakt etter?