Oppgradering av inngangspartiet på hovedbiblioteket på Oppeid

Takket være dugnadsdagen på TQC så har nå inngangspartiet til hovedbiblioteket fått seg en skikkelig oppgradering. Fra å være et vilniss med en salig blanding av stauder, busker og ikke minst ugress så har det nå blitt et flott staudebed som møter brukerne av biblioteket

Inngangspartiet er førsteinntrykket som møter en. For å være ærlig så har det ikke vært mye å skryte av det som har møtt brukerne av biblioteket sommerstid. Derfor er det ekstra stas at TQC valgte å sende noen av sine ansatte til Hábmera girjjevuorkka/Hamarøy bibliotek for å utbedre et sårt trengt blomsterbed på sin dugnadsdag.

Nå er det som var verd å ta vare på av planter flyttet til bedet under vinduet. Bedet til høyre for inngangspartiet skal etter planen bli en liten grønnsakshage i forlengelse av vår satsing på frøbiblioteket. Det blir til neste år.

Bibliotekaren takker en effektiv, munter og hyggelig gjeng fra TQC og bas Bente Haukås for innsatsen!

Sist oppdatert

Fant du det du var på jakt etter?