Aktuelt
Endringer i vaksinasjonskalender
Helsestasjonen informerer om endringer i datoer for vaksinering mot influensa. Det blir ikke vaksinering på Drag legekontor på fredag 18. oktober. Den dagen flyttes til 8. november. Det vil si at man kan få influensevaksine på Drag legekontor 25. oktober og 8. november kl. 9:00-14:00. Vaksinering på Oppeid og Innhavet går som planlagt.
Influensasesongen 2024-2025
Influensa kan blant annet føre til lungebetennelse, hjerneslag og forverring av mange kroniske grunnsykdommer. Nær 1,6 million mennesker i Norge tilhører grupper med økt risiko for komplikasjoner av influensa. Disse anbefales influensavaksine.
Storfornøyd med Den internasjonale eldredagen
Tirsdag 1. oktober feiret nesten 70 pensjonister den Internasjonale eldredagen på Drag/Helland samfunnshus. Temaet for dagen var «Aldring med verdighet». Det ble matservering, sang, artige historier og diktlesing, samt informasjon og orienteringer fra kommunen om hvordan man kan mestre livet og ha en aktiv og meningsfull hverdag.
Pårørendeskole: lær mer om demens
Årets TV-aksjon går til Barnekreftforeningen
Verdens største dugnad, TV-aksjonen er 50 år nå, og det er Barnekreftforeningen som er tildelt årets innsamlingsaksjon. Tema er: Sammen for små helter. Ordfører Britt Kristoffersen Løksa sammen med Formannskapet utfordrer bedrifter, lag, foreninger og andre frivillige til å lage arrangementer for å samle inn penger. Aksjonsdagen er 20. oktober.
Markering av Den internasjonale eldredagen
Velkommen til markering av Den internasjonale eldredagen 1. oktober. Påmelding til postmottak@hamaroy.kommune.no eller Servicekontoret tlf. 941 32 515 innen 20. september. Gi samtidig beskjed om du trenger transport, ev. har plass til andre i egen bil.
Nattugla skaper ro og trygghet på Hamarøy
Siden i vår har Hamarøy kommune tilbudt Nattugla til pleietrengende i kommunen. Nattugla bidrar til ro og trygghet for brukerne, og en adskillig enklere arbeidsdager for pleierne, ifølge enhetsleder Ruth Marie Donovan og prosjektleder Gustav Halmøy i Hamarøy kommune. -Det er viktig å understreke at vi ikke bruker Nattugla til å overvåke brukerne våre, men til å våke over dem. Vi trenger ikke lenger låse oss inn og fysisk sjekke om brukerne har det bra. Som navnet sier, er Nattugla en forlengelse av våre egne øyne. At vi også sparer pleierne våre for masse unødig jobb, er en annen og kjærkommen effekt av dette flotte produktet, sier en svært fornøyd enhetsleder Ruth Marie Donovan.
Få svar på digital post
Oppmerksom på selvmordstanker - kurs
Hábmera suohkan – Hamarøy kommune i samarbeid med SANKS og Nordland fylkeskommune arrangerer kurset OPS – oppmerksom på selvmordstanker. Det avholdes to kurs på Drag, hvor målgruppen er alle over 18 år. Mange kan bidra til å forebygge selvmord. Dette kurset gir økt oppmerksomhet på selvmordstanker og verktøy for hvordan du kan gi innledende hjelp. Påmelding innen 9. februar.