Flaggheising på Oppeid skole
Flaggheising på Oppeid skole. Ord for dagen ved ordfører Britt Kristoffersen.
Flaggheising på Oppeid skole. Ord for dagen ved ordfører Britt Kristoffersen.
Alle 10 medlemskommuner i Salten kultursamarbeid var samlet denne helgen i Bodø for å konstituere det første ungdomsrådet for Salten. Hábmer-Hamarøy var representert med Ingvill Nedregård og Vilja Eriksen fra Hamarøy ungdomsråd. Sammen med dem reiste fritidsleder Gerda Jaanus.
I går kom det en nydelig liten gjeng med 1.klassinger som sang Santa Lucia og delte ut pepperkaker. Klassen er større, men akkurat på Luciadagen var mange av skolens elever borte, så derfor var det bare 4 i 1.klasse. Men de var til gjengjeld så flinke!
I løpet av høsten har 1.-4. og 7.-8. klasse på Oppeid skole jobbet med ulike ting. Nå presenterer de utstillingen på Hamsunsenteret. Det som gjennomsyrer utstillingen, er Identitet og mangfold. Det blir åpent i senterets åpningstider i desember. Velkommen!
17. oktober hadde Hábmera Nuorájráde - Hamarøy ungdomsråd sitt første møte etter ferien. Da ble Marte Berre valgt til leder og Dina S. Mohammed valgt til nestleder. De er begge fra Knut Hamsun videregående skole. Nytt i år er at det ikke er representant fra Innhavet oppvekstsenter. Foreløpig mangler en representant fra Knut Hamsun videregående skole samt vararepresentanter.
På mandag markerte elever på Oppeid skole Verdensdagen for psykisk helse. De hadde foskjellige aktiviteter knyttet til dagen. Elever i 7. og 8. klasse har også tegnet.
Ungdata-undersøkelsen for 2022 er gjennomført i Hábmera suohkan - Hamarøy kommune. Deltakende i undersøkelsen var 5.-7. trinn i grunnskolen, ungdomsskoletrinnet og videregående skole. Resultater viser at til tross for god organisert fritid og fysiske aktiviteter, det er mange ungdom i kommunen som er veldig mye plaget av ensomhet.
Første dagen i september, hadde 5. - 7. klasse på Oppeid skole en fantastisk fin tur til Sigrid på Ulvsvågfjell.
10. klasse på Oppeid skole har bærekraftig mat og bruk av lokale ressurser på timeplanen. Tirsdag var temaet "trygge matsopper". Elever sanket, renset og tilberedte kantarell og piggsopp. Ivrige elever og for mange en helt ny opplevelse.