På foreldremøtet var det blant annet fokus på at barn må få kjenne på stress, motgang og skuffelser for å kjenne på livsmestring og få tro på seg selv og egne styrker. Vi må ha mot til å oppdra, mot til å si nei, mot til å være trygge voksne. Og det vi "putter" inn i barna når de er små, får vi igjen når de blir voksne.
Det ble gjennomført gruppearbeid med dialogspill, der fikk alle på gruppen en påstand også skulle man legge sin brikke på den ruten som passet best med en liten kommentar om hvorfor man plasserte den der. Her ble tankeprosesser satt i gang. Et nyttig og morsomt spill.
Barnehagen har fått gode tilbakemeldinger fra foreldrene, og vi tenker at dette foreldremøtet skapte gode refleksjoner hos både foreldre og personalet i barnehagen. Responsen på deltagelsen for foreldremøte var såpass stor at vi måtte flytte møtet fra barnehagen og opp til Kraftstasjonen i Hamarøyhallen. Dette viser at dette er et aktuelt tema som det er mye fokus på i media og engasjerer foreldre.
Tusen takk Anita for et lærerikt og nyttig foreldremøte, og takk til foreldrene som møtte opp!
Tekst: ansatte i Marielund barnehage