Barnehage (Mánájgárde)

Drag barnehage (Ájluovta mánájgárdde)

Heidi Kalvåg - Jådediddje / Styrer 
Tlf: 90745847
E-post: heidi.kalvaag@hamaroy.kommune.no

Avd. Regnbuen  Avd. Maurtua
Mob: 97157048  97157048

Innhavet Oppvekstsenter (Strávnjunje åhpadahka)

Johanne Richardsen - Suorggejådediddje / Enhetsleder 
Tlf: 4788 1070
E-post: johanne.richardsen@hamaroy.kommune.no

Dag Winsjansen - Mánájgárde pedagogihkalasj jådediddje / Pedagogisk leder barnehage
Tlf: 41630079
E-post: dag.winsjansen@hamaroy.kommune.no

Marielund barnehage (Marielund mánájgárdde)

Margrethe Jakobsen - Jådediddje / Styrer
Mob: 90085715
E-post: margrethe.jakobsen@hamaroy.kommune.no

Avd. Glimma Avd. Tuva Avd. Vetten Turmobil
Mob: 90843682  Mob: 94861611  Mob: 94855537  Mob: 90826497

Ulvsvåg barnehage (Ulsváge mánájgárdde) 

Ann Kristin Knutsen - Jådediddje / Styrer
Mob: 97595698
E-post: ann.kristin.knutsen@hamaroy.kommune.no

Tlf  97595698
E-post: ulvsvag.barnehage@hamaroy.kommune

Barnevern (Mánájsuodjalus)

Barnevernet 
Tlf: 75555540 (fra kl. 08.00 til 15.30)
E-post: barnevernet@bodo.kommune.no

Arve Rolandsen - Mánájsuodjalusá jådediddje / Barnevernsleder 
Tlf: 48285391

Barnevernvakta
Tlf: 99541500 (tilgjengelig hele døgnet)

Bodø Barnevern avd. Hamarøy (Bådådjo mánájsuodjalus, Hábmera åssudahka)

Annelin Pettersen - Fagleder
Mob: 48216572
E-post: annelin.pettersen@bodo.kommune.no

Lill Åse Eriksen - Merkantil
Mob: 91183941
E-post: lill-aase.eriksen@bodo.kommune.no

Laila Soleng - Mánájsuodjaluskonsulænnta / Barnevernkonsulent
Mob: 46810570
E-post: laila.soleng@bodo.kommune.no

Marthe Emilie Unosen - Mánájsuodjaluskonsulænnta / Barnevernkonsulent
Mob: 91243089
E-post: marthe.emilie.unosen@bodo.kommune.no

 

Bibliotek (Girjjevuorká)

Ájluovta åssudahka / Drag filial 
Tlf: 91879355
E-post: drag.bibliotek@hamaroy.kommune.no

Oajvvegirjjevuorkká / Oppeid bibliotek
Tlf: 75652212 og 90756773
E-post: biblioteket@hamaroy.kommune.no

Sissel Holtet - Girjjevuorkájjådediddje / Bibliotekleder
Mob: 97191833
E-post: sissel.holtet@hamaroy.kommune.no

Familie og helse/Helsestasjon (Familjja ja varresvuohta/Varresvuodastasjåvnnå)

Aid Johanne Bredal Olsen - Oajvep varresvuodasujttár / Ledende helsesykepleier 
Tlf: 91193210
E-post: aid.olsen@hamaroy.kommune.no 

Mallin Andreassen - Varresvuodasujttár / Helsesykepleier 
Tlf: 90738328
E-post: mallin.andreassen@hamaroy.kommune.no 

Karen Ellen Mølderup - Tsaggeieddne / Jordmor 
Mob: 99363924

Frivilligsentralen (Luojvojdåjmadahka)

Nordis Seel Tennes - daglig leder
Tlf: 922 21 231
E-post: nordis.tennes@hamaroy.kommune.no


E-post: post@hamaroy.frivilligsentral.no

Hamarøy bygdeheim/sykehjem (Badjesijda skihppijsijdda)

Váktatelefåvnnå / Vakttelefon: 95778530

Lagámustelefåvnnå / Pårørendetelefon:

  • gruppe 1: 948 02 868, 
  • gruppe 2: 948 06 869,
  • gruppe 3: 902 61 929,
  • gruppe 4: 915 82 267

Kristina Willumsen - Sekretær 
Tlf: 97 18 63 29
E-post: kristina.willumsen@hamaroy.kommune.no

Jorunn Ervik - avdelingsleder
Tlf: 90 60 27 58
E-post: jorunn.ervik@hamaroy.kommune.no

Maria-Helen Willumsen (konstituert) - Fagleder 
Tlf 94 78 70 69
E-post: maria.willumsen@hamaroy.kommune.no

Hamarøyhallen/Frisklivsentralen/Utstyrsentralen (Hábmerahálla/Lasjástahka/MND-rustiga)

BUA utstyrssentral 
Brakker bak Hamarøyhallen
Tlf: 90812661

(Badjesijda) lásjmudallamlanjá dievnastiddje / Servicevert treningssentret
Tlf: 91729447

Geir Meyer - Hamarøyhallen
Tlf: 48006288
E-post: hamaroyhallen@hamaroy.kommune.no

 

HIS - Hamarøy internasjonale senter (HRG - Hábmera rijkagasskasasj guovdásj)

Karl-Bjørn Willumsen - Suorggejådediddje / Enhetsleder
Tlf: 95821032
e-post: kbw@hamaroy.kommune.no

Sentrum bofellesskap
Tlf: 99503684 / 99262866

Ållessjattukjuogos / Voksenteam
Tlf: 95222317

Hjemmetjeneste (Varresvuodadievnastusá sijdajn)

Morten Aspaas - avdelingsleder for hjemmetjeneste sør
Tlf: 90978790
E-post: morten.aspaas@hamaroy.kommune.no

Grete Prestegård - avdelingsleder for hjemmetjeneste nord
Tlf. 990 38 140
E-post: grete.prestegard@hamaroy.kommune.no

Gunn Bendixen - Tjálle / Sekretær
Mob: 94168498
E-post: gb@hamaroy.kommune.no

Rakel Bjørnsdatter Braaten - Åssudakjådediddje / Avdelingsleder
Mob: 94870178
E-post: rakel.braaten@hamaroy.kommune.no

Terje Jensen - Viehkkenevudahka / Hjelpemiddelsentralen
Mob: 97162883
E-post: terje.jensen@hamaroy.kommune.no

Gro Stenersen
Mob: 46879010
E-post: gro.stenersen@hamaroy.kommune.no

Vakttelefon
Hjemmetjenesten nord: 46 87 90 10
Hjemmetjenesten sør: 48 29 46 05

Hamarøy Bosenter
Mob: 97417226

Hybelhus (Årruhattja)

Hybelhus - Utleie, service og vedlikehold
Tlf: 48006288
Knut Hamsun videregående skole tlf: 75652200
E-post: hybelhus@hamaroy.kommune.no

Kreftsykepleier (Bårredávddasujttár)

Kjersti S. Hansen - Bårredávddasujttár / Kreftsykepleier
Mob: 90807615
E-post: kjersti.s.hansen@hamaroy.kommune.no

Kultur (Kultuvrra)

Hilde Fredheim - Kultuvrrajådediddje / Kulturleder
Mob: 99264445
E-post: hilde.fredheim@hamaroy.kommune.no

Kulturskolen (Kultuvrraskåvllå)

Svein Schults - Rievtor / Rektor
Mob: 90146968
E-post: svein.schultz@hamaroy.kommune.no

Yvonne Thomassen - fiolin- og gitarlærer
Tlf: 99351816
E-post: yvonne.thomassen@hamaroy.kommune.no

Raminta Morkuniene - danselærer
E-post: raminta.Seniauske@hamaroy.kommune.no

Anders Skoglund - slagverk-, bass- og gitarlærer
E-post: skoglund@hamaroy.kommune.no

Mattias Harr - Duodjelærer
E-post: mattias.harr@hamaroy.kommune.no

Eivind Krog Ravndal - pianolærer
Tlf: 91359082
E-post: eivind.ravndal@hamaroy.kommune.no

Stine Braseth-Ellingsen - "Drama og teater"- og "Skapende skriving"-lærer
Tlf: 48178134
E-post: stine.braseth-ellingsen@hamaroy.kommune.no

Landbruksforvaltning, skog og viltforvaltning (Ednam-, miehttse- ja návddeháldadus)

Berit Staurbakk (Steigen kommune) - Ednamháldadusá jådediddje / Landbrukssjef 
Tlf: 99159325
E-post: berit.staurbakk@steigen.kommune.no

Gjermund Laxaa - Nuortta-Sálto miehttseháldadusá jådediddje / Skogbrukssjef i Nord-Salten 
Mob. 97505684
E-post: gjermund.laxaa@steigen.kommune.no

Syed M. Hasnain - Viltforvaltning, skogkultur, motorferdsel, m.m
Tlf: 948 58 029
E-post: syed.hasnain@hamaroy.kommune.no

Hans Tore Bakkeli - kontaktperson vilt
Tlf: 91589810

 

Legetjenesten (Dálkudiddjedievnastus)

Telefon for begge legekontor på Drag og Oppeid
Tlf: 75765080
Telefontid: 08:45-09:30 og 13:00-14:30

Váktadálkudiddje / Legevakt
116 117

Dalá viehkke / Øyeblikkelig hjelp
113

Kristin Green Johnsen - Bæjválasj jådediddje / Daglig leder
Tlf: 91565596
E-post: kristin.johnsen@hamaroy.kommune.no

Miljøtjenesten (Birásdievnastus)

Marit Meltzer - Åssudakjådediddje / Avdelingsleder
Tlf. 46 88 95 47
E-post: marit.meltzer@hamaroy.kommune.no

Ålggodievnastus 1 / Utetjeneste 1
Mob: 99503340

Ålggodievnastus 2 / Utetjeneste 2
Mob: 90287492

Naturforvaltning (Luondoháldadibme)

Syed M. Hasnain - Viltforvaltning, skogkultur, motorferdsel, m.m
Tlf: 948 58 029
E-post: syed.hasnain@hamaroy.kommune.no

Hans Tore Bakkeli - kontaktperson vilt
Mob: 91589810

Ælljavuoddjum / Elgpåkjørsel 
Ring politiet 02800

NAV (VBÁ - Vuona barggo- ja álkkádusháldadibme)

NAV Kontaktsenter
Tlf: 55553333

Rekruteringstelefon arbeidsgivere
Tlf: 45512596

Pensjåvnnå / Pensjon
Tlf: 55553334

Alf Helge Andreassen - Suorggejådediddje / Enhetsleder
Tlf: 99418245
E-post: alf.helge.andreassen@nav.no

Næring (Æládus)

Kirstin Lillevåg Mobakken - Sebrukdaåvddånime oajvemusjådediddje / Kommunalleder samfunnsutvikling
Tlf: 91859360
E-post: kirstin.mobakken@hamaroy.kommune.no

Omsorgsavdelinger

Dragstunet omsorgssenter

Tlf: 48 29 46 05
Adresse: Granitveien 6, 8270 Drag

Storjord omsorgsboliger

Tlf: 90 17 74 32/ 99 51 89 76
Adresse: Skogvollhågen 1, 3,  8275 Storjord 

Innhavet eldreboliger

Tlf. 97 16 05 80
Adresse: Helmer Fjelds vei 13,  8261 Innhavet

Bosentret Oppeid

Adresse: Dr Kalstads vei 10,  8294 Oppeid

Politisk og administrativ ledelse (Politihkalasj ja háldadusá njunjos)

Odd-Børge Pedersen - Háldadusoajvve/Kommunedirektør
Tlf. 902 66 023
epost: odd-borge.pedersen@hamaroy.kommune.no

Kurt Fossvik - Sadjásasj háldadusoajvve / Assisterende kommunedirektør og leder for stabsfunksjoner
Tlf. 922 21 910
E-post: kurt.fossvik@hamaroy.kommune.no

Gunnar Solstrøm - Bajássjaddama oajvemusjådediddje / Kommunalleder Oppvekst
Tlf. 916 88 506
E-post: gunnar.solstrom@hamaroy.kommune.no

Ann-Elise Os - Varresvuoda ja álkkádusá oajvemusjådediddje / Kommunalleder Helse og velferd
Tlf. 901 80 393
E-post: ann-elise.os@hamaroy.kommune.no

Kirstin Lillevåg Mobakken - Sebrudakåvddånime oajvemusjådediddje / Kommunalleder Samfunnsutvikling 
Tlf. 918 59 360
E-post: kirstin.mobakken@hamaroy.kommune.no

Britt Kristoffersen - Suohkanoajvve / Ordfører 
Tlf: 908 91 354
E-post: britt.kristoffersen@hamaroy.kommune.no

Ann Irene Sæter - Sadjásasj suohkanoajvve / Varaordfører 
Tlf: 416 35 922
E-post: ais57@icloud.com

 

Psykisk helse og rus (Psykalasj varres- ja gárramvuohta)

Psykiatrijjalasj skihppijsujttár / Psykiatrisk sykepleier
Tlf: 97165772

Astrid Aasebøstøl - Leder Psykisk helse og rus
Tlf: 90214788
E-post: astrid.aasebostol@hamaroy.kommune.no

Miljøterapeut
Tlf: 90214788

Åssudakjådediddje / Avdelingsleder
Tlf: 97068075

Telefon akutt helsehjelp utenom dagtid/ukedager: 116117

Servicekontor/IKT (Dievnastus/DGT) (941 32 515)

Ann Marit Andreassen - Ássjegiehtadalle / Saksbehandler
Mob: 47501883
E-post: ann.andreassen@hamaroy.kommune.no

Sverre Tor Olsen - DGT-konsulænnta / IKT-konsulent
Mob: 90857609
E-post: sto@hamaroy.kommune.no

Trine Olvik - Politihkalasj dåjmadahka / Politisk sekretariat
Mob: 90981253
E-post: trine.olvik@hamaroy.kommune.no

Siv Reidun Sandnes - Dievnastusjådediddje / Leder Service/IKT/beredskapskoordinator
Mob: 95791486
E-post: siv.sandnes@hamaroy.kommune.no

Egil Skalltje - DGT-konsulænnta / IKT-konsulent
Mob: 99737336
E-post: egil.skalltje@hamaroy.kommune.no

Svetlana Gracheva - Guládallamkonsulænnta - Kommunikasjonskonsulent
Mob: 91796497
E-post: svetlana.gracheva@hamaroy.kommune.no

Skole (Skåvlå)

Drag skole (Ájluovta skåvllå)

Ingrid Kintel - Rievtor / Rektor 
Tlf: 97019253
E-post: ingrid.kintel@hamaroy.kommune.no

Anne Elisabeth Iversen - Oahttse / Inspektør 
Tlf: 75785704 / 99393165
E-post: aniv@hamaroy.kommune.no

Gerd Marit Schistad - Rádevadde / Rådgiver 
Tlf: 75785709 / 91876054
E-post: gesc@hamaroy.kommune.no

Ann Brattaker Urheim - SAÁ-jådediddje / SFO-leder 
Tlf: 99541951
E-post: anur@hamaroy.kommune.no

Oppeid skole (Badjesijda skåvllå)

Anne Reiten - Rievtor / Rektor 
Tlf: 91334459
E-post: anne.reiten@hamaroy.kommune.no

Anne Berntzen - Oahttse / Inspektør 
Tlf: 48296276
E-post: anne.berntzen@hamaroy.kommune.no

Stine Braseth-Ellingsen - Kontåvrrå / Kontor 
Tlf: 48178134
E-post: stine.braseth-ellingsen@hamaroy.kommune.no

Tone Rita Kristensen - SAÁ-jådediddje / SFO-leder
Tlf: 97426890  /  90613538
E-post: tone.rita.kristensen@hamaroy.kommune.no

Innhavet Oppvekstsenter (Strávnjunje åhpadahka)

Johanne Richardsen - Suorggejådediddje / Enhetsleder 
Tlf: 4788 1070
E-post: johanne.richardsen@hamaroy.kommune.no

Dag Winsjansen - SAÁ-pedagogihkalasj jådediddje / Pedagogisk leder SFO
Tlf: 41630079
E-post: dag.winsjansenl@hamaroy.kommune.no

Stab/Økonomi/HR/Lønn (Háldadus)

Ann Aashild Hansen - Økononmijjajådediddje / Økonomileder
Mob: 916 83 310
E-post: ann.hansen@hamaroy.kommune.no

Turid Thoner Haukås - Ruhtalåhko / Regnskap
Mob: 468 54 487
E-post: turid.haukas@hamaroy.kommune.no

Nils Ove Skalltje - Bálkká / Lønn
Mob: 41 59 71 32
E-post: nilsove.skalltje@hamaroy.kommune.no

Veronica Eriksen - HR/bálká ássjegiehtadalle / Saksbehandler HR/Lønn
Mob: 480 46 242
E-post: veronica.eriksen@hamaroy.kommune.no

Wenche Wold - Faktura
Mob: 46846618
E-post: wenche.wold@hamaroy.kommune.no

Beate Bye Strand - HR/bálkájådediddje / Leder HR og lønn
Mob: 90288002
E-post: beate.strand@hamaroy.kommune.no

Lars Filip Paulsen - Sáme rádevadde / samisk rådgiver
Tlf: 91618561
E-post: larsfilip.paulsen@hamaroy.kommune.no

Teknisk enhet/Samfunnsutvikling (Teknihkalasj suorgge/Sebrudakåvddånibme)

Kirstin Lillevåg Mobakken - Sebrukdaåvddånime oajvemusjådediddje / Kommunalleder samfunnsutvikling
Tlf: 91859360
E-post: kirstin.mobakken@hamaroy.kommune.no

Konrad Hilling - Leder Eiendom- og kommunalteknikk
Tlf: 90834112
E-post: konrad.hilling@hamaroy.kommune.no

Johan Rødsten - Eiendomsforvalter
Tlf: 90723395
E-post: johan.rodsten@hamaroy.kommune.no

Erlend Meisal - Fagleder for vann og avløp
Tlf: 99584254
E-post: erlend.meisal@hamaroy.kommune.no

Aleksander Rongved - ingeniør
Tlf. 469 04 124
E-post: aleksander.rongved@hamaroy.kommune.no

Børre M. Johansen - byggesaksbehandler
Tlf: 40003095
E-post: borre.johansen@hamaroy.kommune.no

Christer Andreassen - Leder for uteavdeling teknisk
Mob: 48241766
E-post: christer.andreassen@hamaroy.kommune.no

Ingebjørg Garnes - Arealplanlegger
Tlf: 90747823
E-post: ingebjorg.garnes@hamaroy.kommune.no

Tom Eirik Andreassen - Tjáhtjeháldadusá dåjmadiddje / Driftsoperatør Vann -og avløp
Mob: 91597015
E-post: tom-erik.andreassen@hamaroy.kommune.no

Arnt-Ivar Ovaldsen - Hoajddár / Driftsoperatør
Mob. 901 00 198
E-post: arnt.ivar.ovaldsen@hamaroy.kommune.no

Tom Johan Solhaug - Hoajddár / Driftsoperatør
Mob: 97042957
E-post: tom.solhaug@hamaroy.kommune.no

Denys Zausayev - Hoajddár / Driftsoperatør
Mob: 99262185
E-post: denys.zausayev@hamaroy.kommune.no

Jostein Langmo - Hoajddár / Driftsoperatør
Tlf: 95838955
E-post: jostein.langmo@hamaroy.kommune.no

Jann Antonsen - Hoajddár / Driftsoperatør
Tlf: 91663024

Tone Ellingsen - Renholdsleder
Mob: 90631969
E-post: tone.ellingsen@hamaroy.kommune.no

Melding om feil ved vann og avløp
HT SAFE AS telefon 75765410

Tildelingskontor pleie og omsorg (Juollodimkontåvrrå)

Åpningstider for publikum 
mandag - torsdag 10:00 - 14:00

Mobil: 47714699
E-post: tildelingskontoret@hamaroy.kommune.no

Ássjegiehtadalle / Saksbehandlere:
Ellen-Marita Knutsen